Soczewki kontaktowe

Osoba, która widzi nieostro, może skorygować swój wzrok również za pomocą soczewek kontaktowych. Są one polecane zarówno przy krótkowzroczności, jak i nadwzroczności oraz astygmatyzmie. Ze względu na zwiększony komfort noszenia i użytkowania soczewki kontaktowe są idealne dla osób aktywnych. 

Soczewki kontaktowe czy okulary? 

Soczewki kontaktowe nie ograniczają pola widzenia, nie zaparują oraz nie będą przeszkadzać podczas uprawiania sportu. Są one bardzo cienkie w porównaniu z soczewką okularową nawet przy bardzo dużych wadach wzroku. Nowoczesne soczewki progresywne zapewniają zaś niezrównany komfort widzenia przy starczowzroczności oraz problemach z adaptacją oka. 

Należy jednak pamiętać, że doboru soczewek kontaktowych powinien dokonać specjalista, który poleci najodpowiedniejszy tryb noszenia (jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne) oraz rodzaj soczewek. Niezwykle istotne są też płyny do pielęgnacji, które powinny być dobrane do konkretnych soczewek kontaktowych. Odpowiedni dobór produktów zapewni nie tylko precyzyjne widzenie, ale również umożliwi wygodne korzystanie z soczewek w każdej sytuacji. 

W  naszej ofercie znajdą Państwo soczewki kontaktowe renomowanych firm Alcon, Cooper Vision oraz Johnson&Johnson. Zapraszamy do skorzystania z porad naszych specjalistów!