Blog

Na  czym polega diagnostyka wady refrakcji?

Na czym polega diagnostyka wady refrakcji?

Najprościej mówiąc refrakcja jest to załamanie światła, dzięki któremu człowiek jest w stanie wyraźnie widzieć obraz. Światło wpadające do oka ulega skupieniu i trafia do siatkówki. Dzięki temu zjawisku wyraźnie widzimy przedmioty, oczywiście, jeśli dana osoba nie doświadcza zaburzeń, czyli nie ma wad wzroku. A w jaki sposób możemy zdiagnozować wadę wzroku?

Czytaj więcej
Czym jest astygmatyzm i jakie są objawy?

Czym jest astygmatyzm i jakie są objawy?

Nie licząc krótko- i dalekowzroczności, czy też problemów z akomodacją oka, astygmatyzm stanowi spory procent schorzeń diagnozowanych w gabinetach okulistycznych. Niezborność, czyli zaburzenie symetrii obrotowej gałki ocznej to choroba, którą nierzadko myli się z objawami przemęczenia oczu, nadwyrężeniem wzroku, z tego tytułu nie zawsze udaje się je wykryć we wczesnej fazie. Czym dokładnie objawia się […]

Czytaj więcej
Jaki rodzaj soczewek kontaktowych wybrać?

Jaki rodzaj soczewek kontaktowych wybrać?

Soczewki kontaktowe to popularne rozwiązanie stosowane w korekcji wzroku. Doskonale zastępują okulary. Są jednak dostępne w wielu różnych wariantach, co szczególnie na początku ich użytkowania może rodzić problemy związane z wybraniem odpowiednich dla siebie. Na jaki więc rodzaj soczewek postawić? Czym różnią się poszczególne ich rodzaje i jakie w ogóle są dostępne na rynku?

Czytaj więcej
Jakie okulary korekcyjne do biegania?

Jakie okulary korekcyjne do biegania?

O ile dla wielu osób dopasowanie szkieł noszonych na co dzień jest już czasochłonnym wyzwaniem, o tyle miłośników sportu czeka dodatkowa zagwozdka: co z okularami do biegania? 

Czytaj więcej