Szkła progresywne

Szkła progresywne mają trzy zalety w jednej parze okularów. Pozwalają one widzieć wyraźnie na każdą odległość, na przykład dzięki nim przyjemniej czytać się książki, prowadzi samochód czy robi zakupy. To jest wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba zmieniać okularów do wykonywania każdej czynności.

Szkła progresywne są unowocześnieniem soczewek dwu-i trójogniskowe. Wyróżnia je też bezszwowy wygląd. Dla kogo są szkła progresywne? Prawie każdy, kto ma problem ze wzrokiem, może nosić te soczewki, ale przeważnie potrzebują ich osoby po 40. roku życia ze zdiagnozowaną dalekowzrocznością. Szkła progresywne mogą być również stosowane u dzieci, aby zapobiec pogłębianiu się krótkowzroczności.

Dobór korekcji okularowej i szkieł progresywnych

Badanie pod kątem doboru korekcji okularowej i szkieł progresywnych trwa zaledwie 20 minut. Jest ono przeprowadzane zgodnie ze standardem badania optometrycznego opracowanego przez Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki. Obejmuje ono następujące elementy:

 • wywiad – rozmowa z pacjentem na temat potrzeb i stosowanych dotychczas metod korekcji wzroku, m.in. szkła progresywne, soczewki kontaktowe, okulary, zabiegi;
 • badanie ostrości wzroku – ocena ostrości widzenia z daleka i z bliska;
 • badanie autorefraktometrem (tzw. badanie komputerowe) – wstępne badanie oczu i określenie wady
  wzroku;
 • subiektywny pomiar wady wzroku – precyzyjny dobór korekcji optycznej przy wykorzystaniu złożonych
  procedur;
 • ocena akomodacji – sprawdzenie, czy oko dobrze przystosowuje się do widzenia zarówno z dużych,
  jak i małych odległości;
 • badanie widzenia obuocznego – sprawdzenie widzenia przestrzennego i innych aspektów dotyczących
  współpracy między oczami.

Dyplomowany optometrysta i nowoczesny sprzęt to gwarancja precyzyjnego badania. W naszym salonie optycznym Greta pomagamy dobrać okulary do komputera lub do czytania, okulary do samochodu i do codziennego noszenia, w tym także szkła progresywne i soczewki okularowe. Zadbamy o to, aby wybrane szkła progresywne czy soczewki okularowe wraz z oprawkami były nie tylko wygodne i dopasowane do kształtu twarzy, ale przede wszystkim zapewniały precyzyjną korektę wady wzroku.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu optycznego już dziś!